Keune – staráme se...

Keune – Staráme se…  

O lidi. O naši planetu. O příští generace.

Jako rodinná společnost si uvědomujeme a ctíme náš závazek a odpovědnost k naší planetě i lidem. Nejen pro tento čas, ale především pro příští generace. Každý den zjišťujeme jak zajistit pozitivní změny v souladu s růstem našeho podnikání.

Více info...

 

 

 

 

1. Slunce je náš zdroj

Náš výrobní závod je zcela závislý na solární energii, kterou pro nás zajišťuje 3682 solárních panelů na jeho střeše. A od roku 2021 je navíc náš závod v Soest, v Holandsku, zcela bez uhlíkové stopy.

 

 

 

2. Chováme se ke každému jako ke členu rodiny

Každý si v životě zaslouží rovné podmínky – a každý je vítán v našem pracovním prostředí. Od roku 1995 jsou nedílnou součástí Keune týmu hendikepovaní lidé, kteří s námi každodenně pracují. Mnozí z nich, ve více než 40 zemích světa, pracují na ústředí společnosti. Jsou rovnocennými členy rozrůstající se Keune rodiny.

 

 

 

3. Přehodnocujeme, recyklujeme a redukujeme plasty

V roce 2017 jsme začaly s výměnou originálních plastů za plasty vyrobené systémem recyklace. Do roku 2025 tak snížíme spotřebu originálních plastů na polovinu, a to díky použití více recyklátů a bio-plastů, redukováním množství obalových materiálů z plastu a vytvořením více znovu použitelných a znovu plnitelných balení výrobků. Rovněž zredukujeme množství plastů pro účely balení – ušetříme více jak 2000 kg obalové folie, prostě jen proto, že použijeme slabší!

 

 

 

4. Aktivně chráníme vodu

I přesto, že náš obchod vzrůstá dokázali jsme zredukovat odpadní vody o 37%. Navíc jsme snížili spotřebu pitné vody v rámci našeho závodu o 56% a to díky využití lokální studny a nového čistícího systému.

 

 

 

5. Milujeme stromy a lesy

Pomáháme chránit budoucnost deštných pralesů a to díky tomu, že 75 % palmového oleje, použitého jako ingredience, je v certifikované kvalitě RSPO. Do konce roku 2021bude tento podíl již 100%. Podporujeme vhodné hospodaření s lesy – 97% našich kartonů a papírových balení je certifikováno FSC a PEFC. Do roku 2021 docílíme 100 %.

 

 

 

6. Nikdy jsme netestovali na zvířatech

Milujeme zvířata a proto jsme nikdy netestovali ani igredience, ani finální výrobky na našich chlupatých kamarádech. A absolutně odmítáme prodávat Keune výrobky v zemích, které takovéto testování na zvířatech vyžadují.

 

 

 

7. Vzděláváme lidi v nouzi

Každý si zašlouží dobrého vzdělání. Ve slamech v Brazílii se učí jak se stát kadeřníkem za podpory projektu Maguera. Sponzorujeme tyto studenty Keune produkty a jsme s nimi v kontaktu do doby než dostudují a získají zaměstnání.

 

 

 

8. Bojujeme proti odpadu

I odpad může být dobrým zdrojem! V letech 2016–2019 jsme snížili zbytkový odpad jen na 28 % – to je materiál, který nelze již dále recyklovat nebo znovu použít. Žádný průmyslový odpad z výroby není zasílán na skládku.

 

 

 

9. Nabízíme férové pracovní podmínky

Všechny produkty Keune jsou vyráběny v Soest – pod jednou střechou s vedením společnosti. To nám umožňuje dohlížet na každý krok v procesu a ujišťovat se, že naši kolegové mají dobré pracovní podmínky a jsou správně ohodnoceni.