Keune – staráme se...

Keune – Staráme se…  

O lidi. O naši planetu. O příští generace.

Jako rodinná společnost si uvědomujeme a ctíme náš závazek a odpovědnost k naší planetě i lidem. Nejen pro tento čas, ale především pro příští generace. Každý den zjišťujeme jak zajistit pozitivní změny v souladu s růstem našeho podnikání.

Více info...

 

 

 

 

1. Slunce je náš zdroj

Náš výrobní závod je zcela závislý na solární energii, kterou pro nás zajišťuje 3682 solárních panelů na jeho střeše. A od roku 2021 je navíc náš závod v Soest, v Holandsku, zcela bez uhlíkové stopy.

 

 

 

2. Chováme se ke každému jako ke členu rodiny

Každý si v životě zaslouží rovné podmínky – a každý je vítán v našem pracovním prostředí. Od roku 1995 jsou nedílnou součástí Keune týmu hendikepovaní lidé, kteří s námi každodenně pracují. Mnozí z nich, ve více než 40 zemích světa, pracují na ústředí společnosti. Jsou rovnocennými členy rozrůstající se Keune rodiny.

 

 

 

3. Přehodnocujeme, recyklujeme a redukujeme plasty

V roce 2017 jsme začaly s výměnou originálních plastů za plasty vyrobené systémem recyklace. Do roku 2025 tak snížíme spotřebu originálních plastů na polovinu, a to díky použití více recyklátů a bio-plastů, redukováním množství obalových materiálů z plastu a vytvořením více znovu použitelných a znovu plnitelných balení výrobků. Rovněž zredukujeme množství plastů pro účely balení – ušetříme více jak 2000 kg obalové folie, prostě jen proto, že použijeme slabší!

 

 

 

4. Aktivně chráníme vodu

I přesto, že náš obchod vzrůstá dokázali jsme zredukovat odpadní vody o 37%. Navíc jsme snížili spotřebu pitné vody v rámci našeho závodu o 56% a to díky využití lokální studny a nového čistícího systému.

 

 

 

5. Milujeme stromy a lesy

Pomáháme chránit budoucnost deštných pralesů a to díky tomu, že 75 % palmového oleje, použitého jako ingredience, je v certifikované kvalitě RSPO. Do konce roku 2021bude tento podíl již 100%. Podporujeme vhodné hospodaření s lesy – 97% našich kartonů a papírových balení je certifikováno FSC a PEFC. Do roku 2021 docílíme 100 %.

 

 

 

6. Nikdy jsme netestovali na zvířatech

Milujeme zvířata a proto jsme nikdy netestovali ani igredience, ani finální výrobky na našich chlupatých kamarádech. A absolutně odmítáme prodávat Keune výrobky v zemích, které takovéto testování na zvířatech vyžadují.

 

 

 

7. Vzděláváme lidi v nouzi

Každý si zašlouží dobrého vzdělání. Ve slamech v Brazílii se učí jak se stát kadeřníkem za podpory projektu Maguera. Sponzorujeme tyto studenty Keune produkty a jsme s nimi v kontaktu do doby než dostudují a získají zaměstnání.

 

 

 

8. Bojujeme proti odpadu

I odpad může být dobrým zdrojem! V letech 2016–2019 jsme snížili zbytkový odpad jen na 28 % – to je materiál, který nelze již dále recyklovat nebo znovu použít. Žádný průmyslový odpad z výroby není zasílán na skládku.

 

 

 

9. Nabízíme férové pracovní podmínky

Všechny produkty Keune jsou vyráběny v Soest – pod jednou střechou s vedením společnosti. To nám umožňuje dohlížet na každý krok v procesu a ujišťovat se, že naši kolegové mají dobré pracovní podmínky a jsou správně ohodnoceni.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení